O nás

Ahoj útěkáři!

Útěkáři.cz - logo

Pokud vás zajímá, co jsou Útěkáři zač a kdo se stojí za pomyslnou oponou tvorby venkovních únikových her samotných, pokusili jsme se vám náš příběh shrnout zde... 

Co jsou venkovní únikové hry?

Předpokládáme, že většina z vás si již pravděpodobně vyzkoušela nějakou únikovou hru nebo o nich alespoň slyšela. 

Pod pojmem úniková hra si asi obvykle lidi představí klasické, tedy vnitřní únikovky, kde bývá hlavním cílem uniknout z místnosti v daném čase. 

Naše hry jsou vlastně jejími blízkými příbuznými, ale odehrávají se pod otevřenou oblohou.

Kdo stojí za Útěkáři.cz?

Útěkáři jsou dva velmi dobří a dlouholetí kamarádi, Pavel a Martin, co odmítli tak trochu dospět. Možná by se mohlo zdát, že za Útěkáři stojí jistá forma útěku ze stereotypu, ale my bychom spíš řekli, že ani jeden z nás neztratil chuť si hrát. 

Pokud to i vy máte podobně, jsme za vás rádi a troufáme si tvrdit, že naše únikové hry jsou určeny právě vám!

Jak jsme se dali dohromady?

Známe se už od dětství ze základní školy a odmalička nás spojuje vášeň ke hrám všeho druhu. Ač jsme společně spolu hodně času strávili chozením po horách, lezením po skalách, natáčeli jsme společně i studentský film, byly to přeci jen deskové hry a později objevení světa únikových her, které nás dovedly až sem.

Úrěkáři.cz | O nás

Profesní a jiné zkušenosti

Naše profese nás sice na chvíli poslaly odlišnými směry, já jsem se stal projektantem inženýrských staveb a Martin programátorem, ale přátelství nám zůstalo. Mimo jiné za to vděčíme nezapomenutelným společným zážitkům, mezi které počítáme i ty při hraní únikových her.

Když jsme se pak po letech oba přistěhovali za prací do Prahy, začalo společných zážitků a také nápadů, co ještě podniknout rychle přibývat.

No a jelikož jsme měli nějaké drobné zkušenosti i s výrobou vlastních deskových her, myšlenka vytvořit nějakou vlastní únikovku na sebe nenechala dlouho čekat. 

Přišla tak nějak přirozeně, že jsme se až divili, proč nás to nenapadlo dřív! 

Prvotní myšlenka 

Co nás však přivedlo k myšlence vytvářet venkovní únikovou hru

Asi bychom nenašli jediný prapůvodní důvod. Spojení únikové hry s pohybem po venku nás zkrátka od začátku lákalo. Navíc jsme si v té době mysleli, byl to konec roku 2019, že stojíme u zrodu něčeho naprosto unikátního a objevného! Musíme si přiznat, že tato bublina splaskla poměrně záhy, když jsme zjistili, že podobné hry už existují a nás jen nějakou záhadou do té doby minuly.

No nic, zpátky na zemi, jsme ještě ten měsíc vyzkoušeli tři z nich! 

Některé byly lepší, jiné byly podle nás šité velmi horkou jehlou. Každopádně jsme se shodli na tom, že se v tomto malém rybníčku nachází nevyužitý potenciál a my to přeci dokážeme lépe

Plni elánu jsme se dali ihned do práce!

To jsme ještě netušili, že nám první testovací spuštění únikovky potrvá téměř dva roky a necelý rok ještě budeme bojovat se založením firmy a zprovoznění webové stránky a e-shopu. Zkrátka vše obnášelo mnohem více práce a překážek, než jsme si dokázali představit (více v našem blogu).

Na druhou stranu jsme tvorbu naší první hry nechtěli uspěchat, hledat zkratky a dělat kompromisy

Stálo to ale za to!

My jsme o tom alespoň přesvědčeni.

Pokud jsme přesvědčili i vás, vyzkoušejte naši první hru Pevnost Vyšehrad

Pevnost Vyšehrad - venkovní úniková hra | Praha
Ukázka z únikové hry Pevnost Vyšehrad v Praze

Sdílejte s námi vaše bezprostřední dojmy. Budeme rádi za každý názor.

Ať už pozitivní, který nám pomůže vytrvat v našem úsilí u vývoje dalších her nebo negativní, který nám pomůže se posunout dál.

Děkujeme, útěkáři, že si hrajete s námi.

Pavel a Martin za tým Útěkáři.cz

Útěkáři.cz | Venkovní únikové hry s příběhem