Chcete vědět víc?

Seznamte se s našimi únikovkami 

Poutavý příběh | Útěkáři.cz - venkovní únikové hry s příběhem

Naše hry se svým charakterem řešení úkolů a hádanek podobají vnitřním únikovým hrám, které patrně většina z vás zná nebo o nich alespoň slyšela. U vnitřních únikových her je většinou hlavním cílem únik z uzavřených prostor. Právě zde podobnost s našimi hrami končí.  

Venkovní únikové hry...

Naše venkovní únikové hry se totiž odehrávají pod otevřenou oblohou. Útěk ven na čerstvý vzduch tak už není třeba. Před vámi bude stát odlišná výzva. Je jí především úspěšné rozuzlení různorodých úkolů s množstvím hádanekšifer a logických úloh

Pro zvládnutí všech dějových nástrah budete potřebovat nejen důvtip, ale i pozornostkreativitu a umění spolupracovat.

... s příběhem

Tematické úkoly jsou zasazeny do poutavého příběhu, který je protkán množstvím zajímavostí a historických faktů, však rádi v něm využíváme i prvky mystifikaci. Pro hry tvoříme komplexní příběhy s vícero scénáři, umožňujeme více odpovědí a reakce jednotlivých postav se podle vašich odpovědí liší

Dali jsme si záležet, abychom postavám, se kterými se v příběhu setkáte, propůjčili věrný charakter. Naší snahou je hráče vtáhnout do děje. Hloubka příběhu poskytuje hráčům širší souvislosti (např. historické) o daném místě, kde se venkovní únikovka odehrává. Pokoušíme se, aby se i tematické úkoly snoubily s geniem loci dané lokality.  

V našich únikových hrách zkrátka můžete poznávat ikonická, méně známá i tajemná místa z jiné perspektivy a ještě zábavnou formou.

V hrách nepoužíváme žádné cizorodé předměty (krabičky, zámky, atp.) umístěné ve skrýších na často nečekaných místech, umně si vystačíme s bohatými architektonickými prvky a jinými předměty, které tematicky zapadají do celého příběhu. Mohou jimi být sochy, ozdobné prvky fasád, domovní znamení, informační cedule, zámečnické předměty, střílny fortifikačního opevnění a mnohé mnohé další... 

Pokud byste si chtěli udělat ještě lepší obrázek o našich únikových hrách, vyzkoušejte naši online hru zdarma: Útěk z vězení. Tu lze hrát kdykoliv a kdekoliv.

Pro koho jsou únikovky určeny?

Naše venkovní únikové hry jsou určeny hravé a zvídavé lidi. Jelikož jsou hry ale plné úkolů a šifer, určitě si na své přijdou dospělí. Jednotlivé úkoly by ale bez problémů měli zvládnou i středoškoláci a věříme, že také většina šikovných dětí na druhém stupni základních škol. Menší děti (věk 10+) můžete vzít na pěknou procházku pochopitelně s sebou, ale je třeba mít na paměti, že se patrně budou moci zapojit jen částečně, třeba u jednodušších úkolů.

Našich úkolů a hádanek se nebojte!

Nebudeme vás zkoušet ze znalostí historie, umění nebo šifrovacích metod užívaných v kryptografii. Bohatě vám postačí zdravý selský rozum, kreativní myšlení a špetka fantazie. Pokud vás nějakým úkolem zaskočíme a nebudete si vědět rady, nevěšte hlavu. Pomůže vám naše chytrá nápověda. Nebojte se, celé řešení hned neprozrazujeme. Každou dílčí nápovědou vás jen popostrčíme správným směrem, než nakonec odhalíme vše.

Ideální počet hráčů

U našich her platí více než kde jinde, že více hlav víc ví, a proto doporučujeme si hru zahrát alespoň ve dvou. Ideálně 2 až 6 hráčů. Pokud je vás ještě víc, pak už popřemýšlejte o rozdělení na více týmů. Můžete si tak hru okořenit o možnost soutěžit mezi sebou. Jste-li ovšem neoddělitelná parta, nic se neděje, počet hráčů není nijak systémově omezen. Hru můžete hrát současně na teoreticky neomezeném počtu zařízení. Pokud se ale chcete rozdělit na více týmů, je  potřeba zakoupit pro každý tým hru samostatně. 

Podívejte se na: jak přidat spoluhráče a jak na hru ve více týmech. 

Co ke hře potřebujete?

Mobilní telefon - signál

Úniková hra, potažmo její příběh s jednotlivými úkoly, vám bude zprostředkován skrze váš chytrý mobilní telefon nebo tablet pomocí naší interaktivní webové aplikace.

Herní aplikace pracuje ve všech běžných webových prohlížečích v on-line režimu.

Proto je nutné, abyste po celou dobu hraní měli přístup k internetu (zapnutá mobilní data). Odhadem budete potřebovat cca 20 až 50 MB dat.

Do vašich mobilních zařízení není třeba stahovat žádný dodatečný software (aplikaci) a nebudeme po vás ani chtít žádné oprávnění k přístupu do vašeho telefonu, jak to často u jiných aplikací bývá.

Jak spustit hru?

Automaticky během několika minut po připsání platby za objednanou hru obdržíte e-mail s odkazem na webové stránky s instrukcemi ke hře.

Spuštění hry - postup:

Krok 1) Klikněte na tlačítko "INSTRUKCE KE SPUŠTĚNÍ HRY". Budete přesměrováni na stránky Vaší hry s bližšími instrukcemi ke hře. 

Krok 2) Spoluhráče můžete přidat pomocí QR kódu.

Krok 3) Zahajte hru tlačítkem "SPUSTIT HRU".

Postup spuštění hry je podrobněji popsán zde: Spustit hru.

V případě, že máte DÁRKOVÝ POUKAZ, použijte ke spuštění hry UNIKÁTNÍ 8MÍSTNÝ KÓD. Ten zadáte také na stránce pod odkazem: Spustit hru

Co je dobré ještě vědět?

U našich her není potřeba žádná rezervace termínu a času, proto je lze hrát prakticky ihned po zakoupení*. Hry obecně doporučujeme hrát přes den a za dobrého počasí.

U složitějších úkolů a šifer se určitě hodí papír a tužka na poznámky. Pokud byste k některé únikové hře potřebovali něco navíc, vždy se to dozvíte v základních informacích ke konkrétní únikové hře.

Hrát naše hry je velmi snadné a intuitivní. Přesto, pokud se o našich únikových hrách chcete dozvědět víc, přečtěte si o nich podrobněji v našem blogu

Pro první seznámení s našimi únikovkami stojí za zmínku zejména tato témata:

*Ačkoliv lze naše hry hrát prakticky kdykoliv, zohledněte, prosím, počasí a předpokládanou časovou náročnost hry do vašeho plánu. Ať vás zkrátka nic nemile nepřekvapí a nemusíte hru přerušovat třeba kvůli dešti nebo chycení posledního metra ;-)